• Головна
  • Новини
  • Штучний інтелект, кібербезпека, потужні defense-розробки та рекордна кількість учасників: IT Arena 2024 відкрила новий світанок технологій
shtuchnij-intelekt-kiberbezpeka-potuzhni-defense-rozrobki-ta-rekordna-kilkist-uchasnikiv-it-arena-2024-vidkrila-novij-svitanok-tehnologij
Час читання 3 хв.

Штучний інтелект, кібербезпека, потужні defense-розробки та рекордна кількість учасників: IT Arena 2024 відкрила новий світанок технологій

Wade WarrenHead or IT

Найбільша техконференція України IT Arena зібрала понад 100 спікерів та більше ніж 5500 учасників з 30 країн світу: стартаперів, керівників ІТ-компаній, розробників, маркетологів, журналістів та інших. Це рекордна кількість учасників за всі 11 років конференції. 

Цього року подія була наймасштабнішою в історії IT Arena: на відвідувачів чекали потужні стартапи – від найактуальніших defense-розробок до інновацій у сфері AI; гострі дискусії, 45 мітапів на різноманітні теми, унікальні бізнес-можливості та яскраві нетворкінг-події. Відкрив конференцію СЕО Львівського ІТ Кластера та IT Arena Степан Веселовський.

“Найбільша техконференція України IT Arena зібрала понад 100 спікерів та більше ніж 5500 учасників з 30 країн світу: стартаперів, керівників ІТ-компаній, розробників, маркетологів, журналістів та інших. Це рекордна кількість учасників за всі 11 років конференції. ”,-  зазначив він.

IT Arena уже вдруге приймала учасників у трьох історичних локаціях у центрі Львова. Виступи та дискусії у межах бізнес-треку відбувалися на головній сцені Національного театру опери та балету імені Соломії Крушельницької. А у Дзеркальній залі будівлі був доступний Lviv IT Cluster Executive Lounge, де засновники, керівники та власники бізнесів мали можливість вести діалог та брати участь у закритих пресконференціях. Драмтеатр імені Марії Заньковецької приймав учасників Startup Competition, а також слухачів продуктового та стартап-треків. А воркшопи та виступи технологічного потоку відбувалися у Національному музеї імені Андрея Шептицького. 

На всіх локаціях на учасників чекали понад 120 стендів різних техкомпаній та стартапів, серед яких 55 – з defence-сфери. Там можна було більше дізнатися про продукти, взяти участь у інтерактивах та навіть виграти подарунки.

Ера штучного інтелекту: можливості і виклики

Подія розпочалася зі звернення до учасників символу IT Arena – прототипу штучного інтелекту Аріни. Вона задала тон одній з головних тем цьогорічної конференції – дискусії про те, яку роль зіграють AI-технології у розвитку людства.

“Щодня я чую різні думки про те, ким я стану для людини: ефективним помічником чи кимось, хто відбере роботу, другом чи ворогом ”, – озвучила свої роздуми Аріна.  

Так, Дінкар Джайн, віцепрезидент з питань AI та маркетплейсу в Uber, під час свого виступу про використання ШІ-технологій у менеджменті наголосив, що попри всі очевидні переваги штучний інтелект може помилятися, і це несе загрозу як бізнесу, так і окремим людям.

“Критично важливо мінімізувати ризики як для користувачів, так і для сторонніх людей, які безпосередньо не взаємодіють з ШІ, але також можуть постраждати від помилок таких систем”, – наголосив він.  

Так, Дінкар Джайн, віцепрезидент з питань AI та маркетплейсу в Uber, під час свого виступу про використання ШІ-технологій у менеджменті наголосив, що попри всі очевидні переваги штучний інтелект може помилятися, і це несе загрозу як бізнесу, так і окремим людям.

  • Oko Camera — розробник тепловізійних модулів для БПЛА.
  • Vidar Systems — стартап у сфері акустичних технологій, який працює на стику систем військової оборони та безпеки.
  • Norda Dynamics — програмне забезпечення для автоматичного доведення дронів до цілі.

За перші місця у кожній з категорій стартапи отримали $15 000, за друге – $10 000, за третє – $5 000. Крім того, учасники цьогорічного змагання вже залучили додаткові інвестиції. Наразі сума сягнула $1,5 мільйона і продовжує зростати. 

Поділитися:

Актуальні новини: