Новини Kyiv IT Cluster

Kyiv IT Cluster взяв участь у 3 воркшопах від Програми USAID КЕУ

Наприкінці травня та на початку червня Kyiv IT Cluster взяв участь у трьох воркшопах-дискусіях, організованих та проведених Програмою USAID “Конкурентоспроможна економіка України” у партнерстві з Kyiv IT Cluster, Lviv IT Cluster, Kharkiv IT Cluster. Заходи були присвячені таким темам, як інтернаціоналізація, діджиталізація, освіта та побудова кластерів. 

24 травня Програма USAID «Конкурентоспроможна економіка України» (КЕУ) разом з GIZ Ukraine провели воркшоп та інтерактивну дискусію для представників ІТ-індустрії в Kyiv IT Cluster. Обговорювались розвиток внутрішнього ринку, підтримка експорту, діджиталізація бізнесу, підтримка малих та середніх підприємств (МСБ), підтримка IT-кластерів – всі напрямки діяльності Програми КЕУ, спрямовані на сприяння розвитку ІТ сектору в Україні. 

Радник з розвитку IT-галузі Програми КЕУ Боріс Крстановіч зазначив, що Програма КЕУ покладається на ІТ-кластери в тому, щоб зрозуміти всі виклики та проблеми, які існують в українській ІТ індустрії, та створити план допомоги МСБ. За словами Наталі Вєрємєєвої, національного координатора Експортної стратегії для ІТ сектору та CEO Kyiv IT Cluster, основою для розвитку ІТ екосистеми є впровадження Експортної стратегії для ІТ сектору, яка була розроблена урядом та бізнесом впродовж минулого року. 

Учасники воркшопу представили власні проекти та обговорили можливі шляхи співпраці. Серед важливих механізмів збільшення представленості українських компаній на міжнародних ринках визначили такі: розбудова інфраструктури, розбудова зв’язків між підприємцями на внутрішніх та зовнішніх ринках, навчальні тури за кордон, промоушн української культури підприємництва, діджитал-освіта та багато іншого.

Потім, 30 травня, Програма USAID «Конкурентоспроможна економіка України» (КЕУ) у партнерстві з Lviv ІТ Cluster провели воркшоп з розвитку українського IT-сектора в Lviv Business School, щоб визначити основні виклики індустрії. У заході взяли участь представники семи IT-кластерів з різних куточків України.

Під час воркшопу продовжили обговорювати роль IT-кластерів в імплементації Експортної стратегії для ІТ сектору. Анджей Шафернакер, керівник напрямку з розвитку конкурентоспроможності Програми КЕУ, зазначив, що подібні заходи та будь-які інші нагоди спільно обговорити актуальні проблеми в індустрії, a також поділитись власним досвідом та успішними кейсами, мають велике значення для пріоритезації роботи Програми КЕУ, щоб її діяльність була максимально ефективною.

4 червня Програма «Конкурентоспроможна економіка України» (КЕУ) у партнерстві з Kharkiv IT cluster провели воркшоп з розвитку освіти в IT-галузі. Менеджери з Lviv ІТ Cluster, Kyiv IT Cluster, IT-Cluster Vinnytsia, малих та середніх підприємств (МСП) та викладачі приєднались до інтенсивного обговорення.

Основною задачею воркшопу стало визначення основних прогалин у формальній та неформальний освіті, які можуть стати перешкодою для зростання конкурентоспроможності IT сектору. Обговорили питання поліпшення освіти у сфері науки, технологій, інженерії та математики, а також розвитку бізнесу та навичків з менеджменту.

Ми дуже раді, що нам вдалося взяти участь у всіх трьох заходах, та сподіваємось, що більше подібних ініціатив очікуватимуть на нас у майбутньому! Дякуємо представникам Програми «Конкурентоспроможна економіка України» за активну діяльність для розвитку ІТ в Україні!