Новини Kyiv IT Cluster

Kate Seledets Investment Team 500 Startup розповіла як стартапу потрапити в топовий світовий акселератор

Kate Seledets вже більше 5 років працює з 500 Startups і на сьогодні є частиною Інвестиційної команди.
Катя охоче поділилась своїм великим досвідом та дала безліч корисних порад для стартаперів.
Почнемо з головного питання:
 Як краще потрапити до акселератора, які є стандартні та нестандартні шляхи та підходи?

Перш за все перед вибором акселератора потрібно розуміти фокус акселератора і фокус стартапу, тобто потрібно чітко визначитись з перевагами, які отримає стартап. Вивчити всі умови акселератора.
Networking - наше все! Не менш важливою буде можливість знайти зв'язки в акселераторі, які можуть відрекомендувати ваш стартап і вашу команду.Це може бути ментор, інвестор, фаундер, член команди акселератора. Людина яка являється частиною екосистеми акселератора, думка якої викликає довіру інвестиційної команди акселератора.
 Не бійтесь просить у інвест команди познайомити вас з однією з існуючих портфельних компаній, щоб дізнатись про їх досвід проходження програми, її цінність і т.д.
 Важливим моментом є комунікабельність і достатній рівень володіння англійською. 

Які нові тренди вибудовуються серед стартапів в 2021 році?


За останні роки формат стартапів дещо змінився, і це, скоріш за все, пов'язано з ситуацією в світі, зокрема з пандемією та нашим з вами способом життя в цих умовах. Тому стартапи почали дуже активно розвиватись в сфері digital health,wellness, future of work, productivity tools fintech, at-home fitness та ін.

Який фокус для software-стартапів є найактуальнішим?

На сьогодні акселератор максимально зосереджений на healthcare та його автоматизації, у розвитку спортивних рішень вдома (“at home”-solutions), remote work, ну і, звісно, gaming.

Що робити у випадку коли стартапу відмовили в інвестиції?

Кожного разу, коли акселератор відмовляє, він має на це певний перелік причин і зауважень, які обов'язково надаються команді стартапу. Тож дуже важливим є дослухатись до коментарів і опрацювати всі рекомендації, поради та фідбек від акселератора, не зникати “на рік” і обривати зв'язки, а навпаки підтримувати комунікацію, показувати динаміку та апдейти. Ну і, звісно, спробувати податись повторно і вірити в свій успіх, адже бувають випадки, коли стартап потрапляє до акселератора тільки з четвертої спроби. Тому вірте в себе, в свою ідею, ніколи не здавайтесь і успіх вам обов'язково гарантований!