AllStars-IT є міжнародною компанією, що займається розробкою програмного забезпечення, заснованої в 2004 році. Зі штаб-квартирою в Ізраїлі, AllStars-IT має центри розробки в Україні та регіоні Центральної та Східної Європи, а також офіси продажів у Великобританії, Німеччині і США.

Сьогодні AllStars-IT Ukraine входить в ТОП-10 кращих ІТ роботодавців Києва, відповідно до щорічного рейтингу DOU.ua. Компанія спеціалізується на розробці програмного забезпечення для клієнтів з таких різноманітних галузей, як кібербезпека, охорону здоров’я, Fintech, телекомунікації, ЗМІ та багатьох інших.

Київський ІТ-кластер зустрівся з Соломоном Амаром, щоб обговорити еволюцію AllStars-IT, її національних і міжнародних клієнтів, а також позитивний вплив компанії на місцевому рівні.

Київський ІТ кластер: Розкажіть нам про вашу компанію

Соломон Амар: Компанія працює в Ізраїлі з 2004 року. Крім офісів по доставці в Україні та регіоні ЦСЄ, у нас є представництва в Ізраїлі, Великобританії, Німеччини, і за останні 24 місяці компанія закріпилася на американському ринку.Відносини з багатьма нашими ізраїльськими клієнтами існують з моменту створення компанії ще в 2004 році. У нас за плечима довга кар’єра, майже 17 років.

КІТС: Розкажіть нам більше про вашому клієнтському портфелі.

Соломон: Ми працюємо з найбільшими іменами в сфері стартапів і хай-тек:

– Spot.io (недавно придбаний NetApp за $ 450 млн.)

– Monday.com ($ 2bn cap) – один з найбільших єдинорогів в Ізраїлі.

– Varonis Cyber ​​(6 млрд. Дол. США – NASDAQ)

– Abbott ($ 207 млрд.), Світовий лідер в галузі охорони здоров’я з Чикаго, який має свої науково-дослідні центри в Ізраїлі.

Ми також працюємо з стартапами-єдинорога, такими як Taboola ($ 2,6 млрд. На NASDAQ), і з такими компаніями, як Bolt, лідером ринку в сфері інсуртек. У нас є ділові відносини з деякими з найбільш химерних імен в галузі.

KITC: Як щодо соціальної відповідальності? Це дуже важливе питання.

Соломон: В Україні існує великий фінансовий розрив між ІТ-фахівцями та іншими. Я вважаю, що ми повинні нести відповідальність за те, щоб піклуватися про тих, у кого немає однакових можливостей. Ми організуємо і ініціюємо різні благодійні проекти, і наші співробітники беруть в них активну участь. Наприклад, останній ми організували для літніх людей в селах навколо Києва. Наші співробітники допомагали купувати теплий одяг і різні товари, які ми привозили в села для літніх людей, які не можуть дозволити собі нічого, крім предметів першої необхідності.

Допомагати іншим – це ключ до усвідомленої соціальної відповідальності. Наші співробітники розуміють цей принцип, і вони приєднуються до нашого проекту КСВ (Корпоративна соціальна відповідальність), який ми запустили в 2020 році для підтримки суспільства.

KITC: Що Ваша компанія пропонує своїм численним клієнтам?

Соломон: Одним з наших принципів є створення сильних і стійких команд розробників програмного забезпечення за допомогою найбільш талановитих програмістів тут, в Україні та регіоні ЦСЄ. Це дуже вигідно для місцевої економіки з багатьох причин: це, звичайно, створює робочі місця, але також стимулює конкуренцію за талановитих програмістів на місцевих IT-ринках. Тому ми створюємо більш цікаві можливості для тих, кого розробники програмного забезпечення можуть знайти на місцевому ринку. Ми стали доброю нагодою для талановитих професіоналів з України та країн ЦСЄ. Я бажаю принести в Україну і ЦСЄ багато висококваліфікованих робочих місць, щоб розширити спектр можливостей, врешті-решт, можливості створюють потреби, і це підтримує розвиток цих IT-ринків. Можу сказати, що я так пишаюся українським духом і здатністю українців швидко вчитися, закривати прогалини в знаннях і стежити за новими технологіями. Я думав, що цей дух існує тільки в Ізраїлі, але він повністю існує і тут. Наступний крок для українських талантів – почати більше ризикувати і кидати собі виклик, стаючи підприємцями.

КІТС: Від 70 до 80% офлайн-зустрічей стосуються спілкування між людьми та спілкування в мережі,#nbsp; до covid ви організовували чудові зустрічі .

Соломон: Не можу не погодитись. Зустрічатися після роботи – це як ковток свіжого повітря, приплив дуже позитивної енергії. Тому у нас в київському офісі регулярно проводяться технічні зустрічі, ми хочемо побудувати велику спільноту людей. Саме ця енергія, ця позитивна атмосфера приваблює стільки хороших людей на наші освітні заходи. Люди, які відвідують наші зустрічі, кажуть, що це дуже розслабляє і корисний досвід. Це дуже важливо для нас. Не можу дочекатися, коли ці заходи повернуться до життя.

КІТС: Менталітет, що все повинні працювати з офісу, змінився назавжди. Ви згодні?

Соломон: Абсолютно. І я скажу ще дещо. Ті, хто не зрозуміють цю зміну парадигми, не можуть впоратися з цим завданням в найближчі роки. Я вірю, що передові технології кардинально змінять ставлення людей до робочого середовища. Будьте лідером і зробіть необхідні зміни з епохою або станьте динозавром. Створення гідної фізичної робочого середовища в офісі дуже важливо, і коротка екскурсія по офісах Google-Like на території Guliver-BC гарантує, що будь-який відвідувач зможе переконатися в цьому, але це в минулому, майбутнє за віддаленою роботою, а нова гідна цінність – це L&D , і ми є пристрасними піонерами в Україні та Центральній і Східній Європі в проведенні цих змін, і я впевнений, що поки ми це робимо, за нами підуть інші. (Щоб дізнатися більше про нашу програму L&D, ознайомтеся з нашими соціальними мережами).

KITC: Життя після Ковіда, ми станемо сильнішими, ніж раніше, тому що все, чого боялися і співробітники, і клієнти, закінчиться. Яка ваша думка з цього приводу?

Соломон: Ми – AllStars-IT, посол з питань технологій України та країн ЦСЄ в Ізраїлі, Великобританії, Німеччини та США. До пандемії, коли ми, наприклад, зустрічалися з найбільшими компаніями в Ізраїлі і намагалися просувати IT-ринок України і країн ЦСЄ, часто нам приходили відгуки, що у них є якісь побоювання з приводу віддаленої роботи, навіть якщо все програмісти працювали у нас в офісах. Але вони все одно розглядають це як віддалену роботу, тому що вона їм не близька. Це створювало дивний психологічний бар’єр.

Тепер таких турбот більше немає, тому всі працюють з дому. Дистанційна робота на повний робочий день – це вже нова реальність. Що б ви робили, якби не могли працювати віддалено в наші дні? Ви б взагалі не працювали! А якщо врахувати, що в Ізраїлі, Великобританії, Німеччини, США існує величезний попит на талановитих програмістів, то чому б тобі не працювати з людьми, які живуть, наприклад, в Україні? Географічна дистанція більше не турбує, коли мова заходить про продуктивності, так що психологічного бар’єру більше не повинно бути. Крім того, люди в Ізраїлі, наприклад, розуміють, що в Україні дуже багато талановитих програмістів, можливо, навіть більше, ніж в самому Ізраїлі! Якість освіти в Україні така ж гарна, як в Ізраїлі. На мій погляд, єдине, що відрізняє український і ізраїльський ІТ-ринки – це готовність ризикувати. І, звичайно ж, вік ринку. У разі Ізраїлю ІТ-ринок став реальністю в 1990-х роках.

КІТС: Давайте поговоримо про місцеве IT-співтоваристві тут, в Україні. AllStars-IT Ukraine є одним із засновників Київського ІТ Кластера. Яку цінність ви бачите в цій спільноті? Що значить ІТ-спільнота Київського ІТ-кластеру для міста Києва і України в цілому?

Соломон: Одна людина може багато чого зробити. Ми знову і знову бачили протягом історії, як один чоловік змінив світ. Іноді в кращу сторону, іноді в гіршу.

Але з єдністю приходить сила. Коли люди об’єднуються, вони стають сильнішими, ніж особистість. Створення спільноти приходить до людей природним шляхом, люди згруповані за природою. Спільнота допомагає людям досягати їх цілей і породжує надії на майбутнє зростання. Така спільнота, як Київський ІТ-кластер, має відображати те, чого хочуть досягти київські ІТ-професіонали.

Напевно, необхідно глибоко вивчити ІТ-екосистему Києва, з’ясувати, що об’єднує всіх учасників, і дізнатися, як, на їхню думку, буде виглядати майбутнє, до яких цілей вони повинні прагнути, а також способи реалізації цієї надії і втілення цих мрій у реальність.

KITC: Пенсійні фонди для ІТ-професіоналів, розкажіть мені про цю ініціативу.

Соломон: Це найважливіше питання. Створення пенсійного фонду – це, мабуть, одна з найбільш далеких від розуму речей молодих програмістів в Україні та ЦСЄ сьогодні. Напевно, деякі подумують про те, щоб купити нерухомість, або поміняти свої заощадження в місцевій валюті на долари, хтось може підсунути золото або діаманти під мостини, так люди можуть подбати про свою пенсію.

Всі пенсійні фонди в Україні і ЦСЄ фінансуються урядом. Тут немає приватних пенсійних фондів. У нас такі агентства є в Ізраїлі, такі ж є в Штатах або Європі. Я впевнений, що ці приватні пенсійні фонди були б більш ніж щасливі приїхати в Україну і ЦСЄ і надати свої послуги, але є багато відкритих питань з цього приводу.

Наприклад, якщо хтось в Україні хоче вкласти свої заощадження в пенсійний фонд, припустимо, в державах. Це дозволено українським законодавством або білоруським? Може бути так, може бути ні. Може бути, вони можуть, але, можливо, доведеться платити значні податки. І скажімо, що після 20-30 років роботи, уявіть собі, що ця людина накопичила 1 мільйон доларів. Чи можна перевести цю суму на Україну? Вона підлягає оподаткуванню?

Я вважаю, що пенсійні фонди – це одна з тих проблем, які незабаром повинні бути вирішені таким співтовариством, як Київський IT-кластер, за допомогою таких фахівців, як PwC, Ernst & Young, Deloitte, Axon Partners і інших. Тоді вони зможуть поділитися результатами цього дослідження з представниками української ІТ-індустрії. Те ж саме необхідно зробити у всіх регіонах ЦСЄ. Думаю, що молоді програмісти в Україні та ЦСЄ зараз не думають про свою пенсію, тому що, в порівнянні з іншими працівниками, у них більш високі доходи. Вони відчувають себе впевнено – безтурботно, навіть – але є щось, що вони забувають, і я можу навести приклад з Ізраїлю.

KITC: Світчер або ті, хто бажає змінити кар’єру

Соломон: В Ізраїлі багато ІТ-фахівці йдуть з галузі після 20-25 років роботи. Чи не тому, що вони цього хочуть, а тому, що їх знання вже не відповідають сучасним технологіям. Так що за час своєї кар’єри вони могли б заробити високі зарплати, але одного разу технології змінюються. Ця когорта залишається дуже високооплачуваною, але їх вклад мізерний. Тому роботодавець підходить до них і каже: “Народ, нам дуже шкода, але молоді люди знають цю технологію набагато краще вас і просять половину грошей”. Тому ми повинні вас відпустити … “. Це сумно, але це відбувається постійно. Це одна з найгірших граней капіталізму.

Багато з цих людей зараз шукають можливість перекваліфікуватися на щось інше, змінити професію. Вони можуть стати вчителями, підприємцями або власниками стартапів. І хоча вони можуть заробляти менше, ніж раніше, ці люди зараз шукають задоволення, а не доходу, тому що, можливо, вони побудували будинок, виплатили іпотеку, і їхні діти вже виросли. Так що тепер вони вільні трохи пригальмувати і вибрати те, що вони хочуть робити. І в їх житті теж є дуже важливий фактор: У них великі пенсії, тому що вони економлять 10% і більше від своєї зарплати вже 20-25 років, так що їх фінансове майбутнє забезпечене. Такий “накопичувальний” менталітет не існує серед молоді в Україні та ЦСЄ, це щось надзвичайно важливе для майбутнього технічних фахівців.

КІТС: Цінність спільнот

Соломон: Цінність громад полягає в їх здатності домагатися змін за допомогою командної роботи. І я думаю, що якщо українське технологічне співтовариство об’єднається, то вони зможуть внести дуже позитивні зміни в пенсійну ситуацію. Але багатьом людям доводиться багато працювати: Бухгалтери, юристи, фахівці з пенсійного та податкового забезпечення і т.д. Всі повинні провести свої дослідження і прийти до солідного рішення пенсійного питання і лобіювати це в уряді.

КІТС: Експортна ліцензія з України для США

Соломон: Я почав вивчати це питання близько двох років тому. Українська ІТ Асоціація, Київський ІТ Кластер і інші Кластери – всі ми – повинні працювати над отриманням експортної ліцензії для США. Скільки американських клієнтів не можуть тут працювати через це обмеження? Такі гіганти, як AT&T, наприклад. Отримання ліцензії означало б величезний прорив для українського ринку.

Деякі з українських IT-компаній працюють через свої міжнародні філії, а не напряму. Я стикався з багатьма ізраїльсько-американськими (мається на увазі американські компанії, які стали власниками ізраїльських стартапів, в той час як офіси розробки ще знаходяться в Ізраїлі), які говорили мені (навіть після початкової угоди з ізраїльською стороною), що для того, щоб почати працювати, “ми повинні проконсультуватися з Радою директорів в Нью-Йорку”. Але потім люди в Нью-Йорку втручаються і кажуть: “Ні, не можна працювати з українськими постачальниками IT-послуг”. Ізраїльтяни запитали: “Чому б і ні?”, І відповідь була такою: “Нам не дозволяють вести бізнес з Україною, давайте замість цього поїдемо до Польщі”. Таким чином, Польща отримала більше клієнтів через цих політичних проблем, які є в України. Проте, український ринок зростає швидше, і ми виграємо цю конкуренцію з Польщею.

КІТС: Давайте об’єднаємось і зробимо це.

Соломон: Я б сказав, що такі речі буде здорово впроваджувати, і Київський IT кластер повинен з цим розібратися, тому що це створить більш світле майбутнє для IT-індустрії в Україні.

Так, ще багато що належить зробити.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Scroll to Top