Одним із завдань, яке покликаний вирішити Київський IT кластер, є створення майданчиків, на базі яких гравці столичної ІТ-екосистеми будуть спілкуватись та зможуть досягати спільних цілей. Команда описала її таким чином: “Об’єднуємо, вчимо та надихаємо”
Цьому опису цілком відповідає ініціатива, яку Кластер разом із компанією Infopulse реалізовують з 2018 року на базі факультету інформатики та обчислювальної техніки КПІ (ФІОТ). Цього року до реалізації проєкту долучилась низка ІТ компаній: GlobalLogic, DataArt, EPAM, Genesis. Ініціатива, яку зокрема активно підтримує і ректор КПІ Михайло Згуровський, м це комплекс з трьох масштабних складових: інтелектуального роботодрому, хабу та смарт-парку, в який учасники вже інвестували близько 4,5 мільйонів гривень.
Чим приваблює ініціатива?
По-перше, масштабом та рівнем опрацювання ідеї. Студенти та викладачі провели дослідження, виокремили основні етапи реалізації проєкту, провели підготовчу роботу, залучили можливі власні ресурси та почали створювати свою частину – лише після цього почали шукати партнерів.
По-друге, за нашим переконанням, інформаційні технології з’явились та розвиваються для того, щоб зробити життя людей кращим. Тому нас вразив проєкт ФІОТ, який враховував інклюзивну складову. Всі локації проєкту розроблені з урахуванням потреб потенційних відвідувачів, зокрема людей з інвалідністю.
По-третє, ФІОТ є джерелом кадрів для індустрії, місцем зародження стартапів та формування перспективних команд, знайомство з якими на ранніх стадіях може бути корисним для всіх учасників.
Подробиці проєкту
“Інтелектуальний роботодром”, який створюється у партнерстві, може стати найбільшою за масштабами та можливостями некомерційною локацією, на базі якої студенти ФІОТ та інших факультетів та вишів зможуть створювати та тестувати роботів, IoT-пристрої чи технології, у тому числі для підвищення рівня інклюзивної доступності міст та задля допомоги студентам із особливими потребами. За основу проєкту було використано робототехнічні лабораторії вищих шкіл США.
Друга складова плану – це “Хаб”, який покликаний стати центром нетворкінгу, обміну знаннями та місцем створення стартап-проєктів (в першу чергу, орієнтованих на участь у місцевому конкурсі Sikorsky Challenge). Лекції, мітапи, хакатони, олімпіади та заходи будь-якого формату – все це можна організовувати на 650 квадратних метрах локації.
У єдину систему дві перераховані вище складові об’єднує та включає “Смарт Парк” – місце неформального спілкування та проведення outdoor-заходів. Це відкритий для кожного простір, в якому буде створено тематичний мурал від відомого французького вуличного митця Неліо.
Київський ІТ кластер запрошує компанії – в першу чергу, з галузі інформаційних технологій – долучитись до ініціативи: підтримати комплекс ФІОТ, увійти до складу перших стейкхолдерів проєкту разом з Infopulse, GlobalLogic, DataArt, EPAM, Genesis та нашою командою, та допомогти фіналізувати ініціативу студентства та керівництва факультету, від реалізації якої виграють усі учасники.